SKŁADNIK – Snail secretion filtrate (Śluz ślimaka)

Cena: zł, Czas: min

Sneil secretion filtrate to niesamowity składnik aktywny, naturalny i ekologiczny, wydobyty ze śluzu obronnego wydzielanego przez ślimaki Xelix Aspersa Muller.

Helix aspersa, in front of white backgroundJuż w XVI wieku, Ambroise Paré, chirurg królów francuskich, uznawany za ojca współczesnej chirurgii, zalecał śluz ślimaka do leczenia rozstępów po ciąży. W 1981 roku właściciel farmy ślimaków w Chile zauważył, że ręce jego syna były niezwykle gładkie i szybko regenerowały bliznowacenia swoich niewielkich ran powstałych podczas obsługi farmy. Po 9 latach badań, pierwszy krem kosmetyczny z wydzieliny ślimaka został stworzony na początku lat 90-tych.

To odkrycie skłoniło badaczy do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób wydzielina ślimaka może pomóc skórze uszkodzonej przez trądzik, urazy, rozstępy, zanieczyszczenia lub fotostarzenie.

 

INGENII Active face serum swoją skuteczność zawdzięcza następującym składnikom:

– Alantoina: naturalna substancja o wysokiej zdolności do stymulowania proliferacji komórek i odbudowy tkanek. Doskonale się wchłania w skórę.
– Proteiny: Ślimak wydzielania białka, których skład jest podobny do tych występujących w skórze. Przyczyniają się one do odżywienia skóry i nadania jej gładkość. Wpływa również na poprawę tekstury i kolorytu skóry.
Witaminy: głównie witaminy A, C i E. Posiadają właściwości oksydacyjne i przeciwzapalne. Mogą przyczynić się do zmniejszenia przebarwień skórnych. Mogą stymulować syntezę kolagenu przez fibroblasty.
Alfa-hydroksy-kwasy: Są dobrze znane ze swojego działania złuszczającego, pomagają w odnowie starych i martwych komórek górnych warstw skóry. Dzięki temu skóra jest zregenerowana i rozświetlona.
– Mukopolisacharydy: Zapewniają doskonałe nawilżenie i chronią skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych
Enzymy Proteolityczne: Pomagają w zachowaniu równowagi  proteazy / anty-proteazy w skórze, które są odpowiedzialne za stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny. Włókna te są odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry.
Kolagen i elastyna: Główne włókna naskórka.

JAK ŚLUZ ŚLIMAKA DZIAŁA NA SKÓRĘ

– Usuwa martwe komórki naskórka. Posiada działanie złuszczające, które sprzyja tworzeniu się nowych komórek skóry.
– Posiada działanie antyseptyczne: Pomaga w zapobieganiu infekcji skóry chroniąc przed niektórymi szczepami bakterii
– Pobudza syntezę kolagenu i elastyny
– Jest przeciwutleniaczem: chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników
– Zwiększa elastyczności skóry
– Posiada właściwości przeciwzapalne: przyczynia się do zmniejszania skutków sanów zapalnych skóry
– Posiada działanie nawilżające: Dostarcza wilgoci do skóry od wewnątrz, ponieważ promuje proliferację glikozaminoglikanów

JAK POZYSKUJE SIĘ ŚLUZ ŚLIMAKA
W celu pozyskania śluzu ślimaki przenoszone są do całkowicie naturalnego dla nich środowiska. Przed pobraniem śluzu zwierzę jest starannie dobrane w trakcie procesu standardyzacji, który bierze pod uwagę średnią masę, a także jego wielkość i zabarwienie śluzu. Proces ekstrakcji śluzu ślimaka odbywa się po złożeniu ślimaków w ekstremalnych warunkach stresu przez niewielki okres czasu, a następnie są one stymulowane tak, że wydzielają śluz. Po ekstrakcji, ślimak jest zwracany zdrowy w swoje miejsce lęgowe. Wydzielina pozyskana w ten sposób różni się od tej, którą ślimak wykorzystuje do poruszani się. Śluz pozyskany w warunkach stresu jest bardziej wzbogacony w substancje regenerujące i przeciwutleniacze. Wydzielinę o wysokiej koncentracji białka i składników aktywnych przesącza się przez filtry i poddaje normalizacji.